Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Pozyskaj wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najistotniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Sposób powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec czy jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra